Ситуацијата во Авганистан | Вести | DW | 19.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ситуацијата во Авганистан

*

Американската влада изрази жалење поради смртта на седум деца во авионскиот напад врз упориште на Ал Каеда на исток од Авганистан. Секогаш е трагедија кога гинат невини лица, изјави претставник на Белата куќа во Вашингтон. Истовремено, тој за инцидентот ги обвини Талибанците и борците на Ал Каеда кои ги злоупотребуваат цивилите како штит.