Серија земјотреси во Индонезија | Вести | DW | 26.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Серија земјотреси во Индонезија

Повеќе лица го загубија животот во серијата земјотреси што се случија на островот Сумбава во источна Индонезија. Најсилниот од нив имал интензитет од 6,8 степени според Рихтероваа скала. Властите веднаш по потресот објавија предупредување од можно цунами , кое потоа беше укинато.