1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Селски новости преку разглас

maz_vdt
17 јули 2013

Во баварското село Пезинг разглас има од 1954 год. Градоначалничката Гизела Ридерер преку разгласот секојдневно ги соопштува локалните новости и вести. Селаните не сакаат да се откажат од него ниту во време на интернет.

https://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%83-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81/video-16957465
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски Христијан Мицкоски

Ковачевски и Мицкоски бараат решенија за енергетската криза

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница