1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Твитер Лого
Фотографија: Thomas Trutschel/photothek/picture alliance

Твитер

Тема

Твитер е мрежа за микроблогирање и социјално вмрежување во сопственост на американската компанија Twitter, Inc., на која корисниците објавуваат и комуницираат со пораки познати како „твитови“.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе