Седум мртви во несреќа во Мисури | Вести | DW | 02.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Седум мртви во несреќа во Мисури

*

Најмалку седум лица загинаа а десетина се повредени при уривањето на еден сообраќаен мост на реката Мисисипи во сојузната американска држава Мисури. Мостот се урнал вчеравечер во 19 часот, период од денот кога фреквенцијата на сообраќајот е најгуста. Властите стравуваат дека бројката настрадани може да биде повисока со оглед на фактот дека повеќе возила завршиле под урнатините во реката.