Севиља, шампион во купот на УЕФА | Вести | DW | 17.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Севиља, шампион во купот на УЕФА

Шпанскиот фудбалски клуб Севиља е старо нов шампион во купот на УЕФА. Синоќа во финалниот натпревар во Глазгов, Севиља во пенал рулет го совлада Еспањол од Барселона. Во регуларниот дел натпреварот заврши со резултат 2:2.