Северна Кореа се согласи на затворање на нуклеарните постројки | Вести | DW | 25.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Северна Кореа се согласи на затворање на нуклеарните постројки

*

Северна Кореа денеска ја реафирмираше подготвеноста за откажување од нуклеарната програма. Министерството за надворешни работи во Пјонгјанг соопшти дека биле решени финансиските несогласувања со САД, односно бил постигнат договор за одмезнување на средствата од една банка во Макао.