1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Самохраните мајки во пандемија

Ана Арсеновска-Зафирова
19 декември 2020

Поради немање попис, не се знае колку самохрани родители и еднородителски семејства постојат во С. Македонија. Во „Една може“ регистрирани се околу 5000 членови. Какви се искуствата на две самохрани мајки: распнати меѓу егзистенција и грижа за децата, денот и ноќта им се спојуваат…А пандемијата им го усложни животот.

https://www.dw.com/mk/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B0%D1%98%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B0/video-55994329
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница