Самохраните мајки во пандемија | Теми | DW | 19.12.2020

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Самохраните мајки во пандемија

Поради немање попис, не се знае колку самохрани родители и еднородителски семејства постојат во С. Македонија. Во „Една може“ регистрирани се околу 5000 членови. Какви се искуствата на две самохрани мајки: распнати меѓу егзистенција и грижа за децата, денот и ноќта им се спојуваат…А пандемијата им го усложни животот.

Прочитај го и ова