Самоубиствен напад во Кабул | Вести | DW | 21.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самоубиствен напад во Кабул

*

Во напад со автомобил бомба врз меѓународните трупи ИСАФ во Кабул загина еден француски војник. Во нападот се повредени и повеќе цивили, потврди шефот на полицијата во градот. Според очевидци од детонацијата е оштетен автобус кој превезувал цивили. ИСАФ потврди дека цел на нападот биле меѓународните трупи.