Самоубиствен напад во Кабул | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Самоубиствен напад во Кабул

Најмалку пет лица загинаа, а 12 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во Кабул, главниот град на Авганистан. Цел на нападот според полицијата бил директор на разузнавачка служба. Полицијата го истражува случајот.