Расте бројот на жртвите од невремето во Виетнам | Вести | DW | 10.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Расте бројот на жртвите од невремето во Виетнам

*

Бројот на жртвите во невремето во Виетнам се искачи на 60. Се очекува тој да се зголеми бидејќи многу лица се водат како исчезнати. Спасувачките екипи продолжуваат во потрага по преживеани по најтешката тропска бура којашто го зафати регионот. Најпогоден е централниот дел на земјата кој е поплавен, а причинета е и голема штета.