Расте бројот на жртвите во Ирак | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Расте бројот на жртвите во Ирак

Расте бројот на жртвите во ирачкиот град Тал Афар каде се случија експлозии на камиони бомби. Последната бројка е 50 загинати и над 130 повредени. Според полициски извори, камионите експлодирале во исто време на два пазари во градот кој се наоѓа 420 километри северозападно од Багдад.