Расте бројот на жртвите во Ирак | Вести | DW | 28.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Расте бројот на жртвите во Ирак

45 ирачани се убиени во северниот град Тал Афар, кратко по двете експлозии на камион бомби во градот во кои според последните информации 75 лица загинале а над 130 повредени. Болнички преставници изјавија дека во текот на ноќта примиле 45 тела на мажи кои биле со врзани раце и очи. Силите за безбедност воведоа полициски час во градот, низ кој патролираат оклопни возила.