Продолжува штрајкот во Франција | Вести | DW | 18.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Продолжува штрајкот во Франција

*

Во Франција и натаму има големи нарушувања во железничкиот сообраќај, оти продолжува штрајкот поради намерата на претседателот Саркози да ги укине пензиските привилегии за државните службеници.