Продолжуваат израелските напади во појасот на Газа | Вести | DW | 23.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Продолжуваат израелските напади во појасот на Газа

Израелски хеликоптери во текот на ноќта одново гаѓаа цели во појасот на Газа . Според палестински извештаи во овие напади биле повредени цивили. Во еден од нападите беше уништена зграда која ја користи палестинското исламистичко движење Хамас , а во друг беше разурнато складиште за оружје на оваа радикална организација.