1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Пристигна бранот на крафт пиво и во С. Македонија

Ана Арсеновска-Зафирова
26 јуни 2021

Трендот на крафт пивата 20 години живее низ Европа, а со доцнење стигнува и во С. Македонија. Подрумот во семејна куќа во населбата Лисиче е работилницата на другарите кои влегуваат во авантурата за производство на крафт пивото „Фокс“. Занаетчиското пиво го карактеризираат природните состојки, традиционалниот начин на производство, врвниот квалитет и аромата

https://p.dw.com/p/3vahp
Прескокни го блокот Поврзани теми

Поврзани теми

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на бугарскиот парламент

РСМ - тема и на последната седница на бугарското собрание

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница