Предлогот на Ахтисари денеска во СБ | Вести | DW | 26.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Предлогот на Ахтисари денеска во СБ

Предлог решението за идниот статус на Косово од специјалниот пратеник на ОН, Марти Ахтисари, денеска ќе биде објавен во јавноста и ќе им биде предаден на членките на СБ. Портпаролот на Ахтисари, Реми Дурло појасни дека денеска не се предвидени никакви консултации ниту состаноци на кои би се разгледувал предлогот. Тој рече дека се уште не е потврден ниту датумот на одржување на седницата на која ќе се разгледува предлогот на Ахтисари. 3 април останува како можен датум за средбата.