Пратениците на ДУИ се враќаат во Парламентот? | Северна Македонија | DW | 29.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Пратениците на ДУИ се враќаат во Парламентот?

ВМРО ДПМНЕ и ДУИ се огласија со ставови дека во нивниот политички разговор е постигнат напредок,кој би довел и до целта за која притиска и меѓународната заедница:враќање на ДУИ во законодавниот дом

default

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски вчера во Гостивар ијави дека течат работите со дијалогот,се надева дека работите ќе привршат следната недела,односно следниот месец.

Шефот на преговарачката група на ДУИ Муса Џафери во изјава за Дојче веле исто така констатира дека е направен напредок во преговорите

Реклама