По земјотресот во Перу | Вести | DW | 18.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

По земјотресот во Перу

*

Во Перу повторно се тресеше тлото што во главниот град Лима и погодениот регион Ица, предизвика нова паника. Два дена по првиот катастрофален земјотрес, се помали се надежите дека под урнатините ќе бидат откриени преживеани. Според последните информации, во потресот загинаа повеќе од 500 лица, додека околу илјада и 600 се повредени.