Почнува филмскиот фестивал во Венеција | Вести | DW | 29.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Почнува филмскиот фестивал во Венеција

*

Вечерва во Венеција свечено ќе биде отворен шеесет и четвртиот филмски фестивал. Во главната конкуренција за престижниот златен лав до осми септември ќе се натпреваруваат 22 филма. Добитник на овогодинешниот златен лав за животно дело е американскиот режисер Тим Бартон.