Полицаец застрела шестмина во Висконсин | Вести | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Полицаец застрела шестмина во Висконсин

*

Најмалку шест лица загинале во вооружен напад на припадник на полицијата во градот Крендон во Висконсин. Полицијата соопшти дека напаѓачот затсрелал шестмина млади, меѓу кои била и неговата поранешна девојка, пред да биде убиен од страна полицијата. Инцидентот според информациите се случил на домашна забава.