Повеќе настрадани во урната зграда во Мумбаи | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Повеќе настрадани во урната зграда во Мумбаи

*

22 лица загинаа а уште најмалку толкав број се смета дека се заробени во остатоците од една станбена зграда која утринава се урна во градот Мумбаи во Индија. Спасувачките екипи со булдожери го расчистуваат теренот во обид да ги зивлечат настраданите. Локалните власти сметаат дека веројатна причина за несреќата е грешка во неодамнешниот процес на реновирање на седумкатниот објект.