1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Конфликти

„Пивска помош“ за украинските бегалци

Анали Најтелер
28 април 2022

Пиварница во германскиот град Диселдорф организираше специјална продажба на пиво за собирање средства за помош на украинските бегалци во земјата.

https://www.dw.com/mk/%D0%BF%D0%B8%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%88-%D0%B7%D0%B0-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%86%D0%B8/video-61619739
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница