ПДП во владата | Северна Македонија | DW | 19.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

ПДП во владата

Министер за локална самоуправа е Абдураман Мемети

default

Во четвртата реконструкција на македонската влада извршена е смена во секторот за локална самоуправа. Министерот Зоран Коњановски од ВМРО ДПМНЕ доброволно се повлече од функцијата, а на негово место дојде министер од редовите на ПДП.

Реклама