Парагвај ја призна Македонија под уставно име | Теми | DW | 31.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми

Парагвај ја призна Македонија под уставно име

*

Македонија под уставното име воспостави дипломатски односи со Република Парагвај. Информацијата ја потврди министерството за надворешни во Скопје. Со ова бројката земји кои ја признале Македонија под уставното име се зголеми на 121.