Папата во Бразил | Вести | DW | 13.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Папата во Бразил

Папата Бенедикт 16 на последниот ден од посетата на Бразил ќе одржи миса на отворено во градот Апарецида. Понтифот ќе ја отвори и конференцијата на бискупите од Латинска Америка и Карибите на која ќе се разговара за иднината во регионот.