Осуетен бомбашки напад во Анкара | Вести | DW | 11.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Осуетен бомбашки напад во Анкара

*

Турската полиција денеска деактивираше експлозивна направа со голема разорна моќ, која била пронајдена во еден минибус во центарот на Анкара. Гувернерот на градот, Кемал Онал, изјави дека благодарение на полицијата е избегната голема катастрофа. Сеуште е нејасно кој стои зад нападот.