Ослободена киднапираната Германка во Ирак | Вести | DW | 11.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ослободена киднапираната Германка во Ирак

*

По речиси пет месеци, ослободен е еден од двајцата киднапирани Германци во Ирак. „61 годишната Ханелоре Краузе од вчера попладне е на слобода“, соопшти германскиот министер за надворешни Франк Валтер Штајнамер. Нејзиниот син се уште е во рацете на киднаперите. Краузе и синот беа грабнати уште во февруари од нивниот стан во Багдад.