Олимпијадата во Рио низ бројки | Сите содржини | DW | 01.08.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Олимпијадата во Рио низ бројки

Дали знаете колку медали ќе бидат доделени на Олимписките игри? Или колкав е бројот на такси возила кои ќе ги пренесуваат туристите во Рио? Можеби знаете колку кондоми ќе бидат искористени во олимпиското село?

Прочитај го и ова