1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Односите на тест

Зоран Јордановски
5 февруари 2015

Грција со Алексис Ципрас на чело, им приредува главоболки на Европејците и посебно на Германците. Најспорни се две точки: иднината на политиката на штедење и заедничката надворешна политика на партнерите во ЕУ.

https://www.dw.com/mk/%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D1%93%D1%83-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82/video-18236064
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски Христијан Мицкоски

Ковачевски и Мицкоски бараат решенија за енергетската криза

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница