1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Ноќ на протести и контрапротести во Скопје

БГ
22 април 2016

Масовни протести на движењето Протестирам против владата и претседателот Иванов, и контрапротести на приврзаниците на ГДОМ се одржаа во четвртокот (21.04) во Скопје.

https://p.dw.com/p/1Iau5
Фотографија: DW/E. Milosevska

Протести и контрапротести на улиците на Скопје

Масовни протести на движењето #Протестирам против владата и и претседателот Иванов, и контрапротести на приврзаниците на ГДОМ се одржаа во четвртокот (21.04) во Скопје. Протестите минаа мирно, а полицијата со своето масовно присуство спречи можни инциденти.

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Српскиот претседател Александар Вучиќ на контрамитингот на 26 мај 2023 во Белград
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница