Нов напад во Ирак | Вести | DW | 21.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нов напад во Ирак

*

Во самоубиствен атентат денеска пред општинската зграда во северноирачкиот град Сулеиман Бек загинаа најмалку 13 луѓе,додека многумина се ранети.Меѓу жртвите веројатно е и градоначалникот.Местото каде се случи нападот се наоѓа во провинцијата Киркук,меѓу областите со Курди,сунитски Арапи и Туркмени.