Нов напад во Ирак | Вести | DW | 23.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нов напад во Ирак

Најмалку дваесет лица загинаа во самоубиствен бомбашки напад што се случи денеска во ирачкиот град Мандали. Бомбашот самоубиец се разнел себеси во едно кафуле во градот кој се наоѓа во близина на границата со Иран. Повредени се уште 30 лица.