Нов напад во Ирак | Вести | DW | 08.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нов напад во Ирак

Најмалку 15 лица загинаа, а 25 се ранети во големата експлозија кој се случи утринава во ирачкиот град Махмудија кој е на 30 киолметри од Багдад. Според полицијата, експлозијата е од ракета од типот Катјуша, а градоначалникот Муади Ал Амири изјави дека се работи за автомобил бомба. За сега нема други детали за нападот.