Нов напад во Багдад | Вести | DW | 27.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нов напад во Багдад

*

Најмалку осум лица загинаа, а 13 се повредени во експлозијата на бомба во Багдад. Меѓу повредените има и двајца полицајци. Цел на бомбашкиот напад бил ресторан во кој често одат вработени во владата или градежни работници.