Нови судири во Газа | Вести | DW | 20.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нови судири во Газа

*

Најмалку двајца палестинци загинале а 20 се ранети во судирите меѓу припадници на Хамас и припадници на Фатах. Според болнички извори, еден од загинатите е момче на 13 годишна возраст. Претставници на Хамас соопштија дека инцидентот се случил откако припадници на Фатах отвориле оган врз конвој возила со борци на Хамас.