Нови приведени во акцијата „Змиско око„ | Вести | DW | 24.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нови приведени во акцијата „Змиско око„

*

Македонското МВР приведе уште 41 лице вработени на наплатните рампи во земјата осомничени за злоупотреба на службената должност. Приведените во моментов се на распит во неколку полициски станици во Скопје. Во полициската акција „Змиско око„ претходно беа уапсени 29 лица. 27 од нив заработија мерка притвор.