Нови напади во Ирак | Вести | DW | 16.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нови напади во Ирак

45 лица загинаа а повеќе од 60 се повредени во експлозија на камион бомба во градот Абу Сауда во Ирак. Експлозијата одекнала на пазар во централниот дел на градот. Засега нема информации за сторителите на нападот.