Нови напади во Багдад | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови напади во Багдад

Најмалку 20 лица загина, а над 40 се ранети при експлозија на автомобил бомба во центарот на Багдад. Инцидентот се случил во близина на џамија во еден прометен кварт. Претходно американските војници соопштија дека ослободиле 42 заложници држени од Ал Каеда во Ирак.