Нови жртви во напади во Ирак | Вести | DW | 12.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Нови жртви во напади во Ирак

*

Најмалку шест припадници на ирачките сили за безбедност загинаа во напади на екстремистите во северниот дел на Ирак. Полицијата соопшти дека непознати сторители извршиле напад врз полициски пункт во Ал Гајра, 50 километри јужно од Багдад. Во нападот загинале петмина полицајци. Агенциите јавуваат и за убиство на армиски офицер во Мосул, кој заедно со својот татко бил застрелан во неговиот дом.