Нови експлозии во Багдад | Вести | DW | 09.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нови експлозии во Багдад

*

Во две одделни експлозии во Багдад утринава загинаа најмалку 4 лица, а над 20 се ранети. Двете бомби биле поставени во близина на главната автобуска станица во градот.