1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Нобелова награда

Тема

Нобеловата награда ја сочинуваат серија меѓународни признанија кои се доделуваат еднаш годишно во повеќе категории за значајни достигнувања во областа на науката, културата и академијата.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе