Нобелова награда за литература - не одеше секогаш „подмачкано“ | Сите содржини | DW | 04.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Нобелова награда за литература - не одеше секогаш „подмачкано“

Годинава, поради скандали со корупција и сексуални напади, Нобелова награда за литература нема да се доделува. Но и порано имаше проблеми и контроверзи во врска со ова најважно книжевно признание.

Прочитај го и ова