Нирнберг го освои Купот на Германија | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Нирнберг го освои Купот на Германија

Нирнберг е победник на годинашниот фудбалски куп на Германија. Во финалето во Берлин Нирнберг го совлада новиот гермнаски првак Штутгарт со 3 спрема 2, со гол постигнат во продолжението. Во регуларниот тек беше нерешено 2 спрема 2.