1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Никола Димитров

Тема

Никола Димитров е македонски дипломат и политичар. Од мај 2017 година е министер за надворешни работи на Република Македонија

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе