На српско-македонската граница: „Ако не отворат премин, ќе го блокираме автопатот“ | Свет | DW | 22.02.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Свет

На српско-македонската граница: „Ако не отворат премин, ќе го блокираме автопатот“

Од една страна на границата е селото Миратовац, а од другата Лојане. Ги делат 2,5 километри и - македонско-српската граница. Проблемот им е заеднички - за да стигнат едни кај други мора да одат одоколу цели 35 километри.

Погледнете го видеото што на границата го снимија репортерките на ДВ:

 

Гледај видео 02:45

„Ако не отворат премин, ќе го блокираме автопатот“

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама