Нашите фаворити за Евровизија | Сите содржини | DW | 08.05.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Нашите фаворити за Евровизија

Кои нумери ќе ве разиграат, а кои ќе ве расплачат на годинешното издание на изборот на најдобра песна на Евровизија? Музичките вкусови се субјективни, но нашите музички репортери сепак ги одбраа своите фаворити