Насилство во Ирак | Вести | DW | 31.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Насилство во Ирак

Нема крај на бомбашките напади во Ирак. Во повеќе експлозии се убиени најмалку 10 лица, а многумина се повредени. Нападите се случија главно во Багдад и Хила.