Напад врз воен конвој во Пакистан – најмалку 30 жртви | Вести | DW | 25.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Напад врз воен конвој во Пакистан – најмалку 30 жртви

*

Најмалку 30 лица, од кои 17-мина се пакистански војници, загинаа во експлозијата на бомба при минувањето на воен конвој во областа Суат во северозападен Пакистан, соопшти претставник на пакистанските сили за безбедност.